لوگوی سه گوش

 http://uplod.ir/o6bl4udq56dz/Adele_-_Skyfall__iTunes_.mp3.htm وبلاگ دامپزشكی شهر مورموری
وبلاگ دامپزشكی شهر مورموری
 
قالب وبلاگ

مورموری
مورموری یکی از شهرهای استان ایلام در غرب ایران است. این شهر در بخش کلات شهرستان آبدانان قرار دارد. جمعیت مورموری درسال ۱۳۸۵، برابر با ۳٬۴۹۱ نفر (۶۸۴ خانوار) بوده است. این شهر دارای آب و هوایی نیمه خشک با متوسط بارندگی ۳۵۰ میلیمتر در سال می‌باشد. نزدیکی به خطوط ریلی و هوایی استان خوزستان و وجود منابع گاز، نفت، گوگرد و آب دریاچه سد کرخه را می‌توان به عنوان قابلیت‌های بالقوه برای توسعه این شهر دانست. شهرداری در این شهر در سال ۱۳۸۴ تاسیس گردید.
موموری خود یک بخش است و از جمله قطبهای کشاورزی استان ایلام است این شهر برخلاف استان ایلام که کرد هستند لر می باشند که اصلیت آنها بختیاری است، بزرگترین طایفه لر موجود در این منطقه ایل بزرگ کایدخورده است که از جمله تیره‌های این طایفه می توان به سیرو، نیاز، درگاه، داویت، چراغ، اورایم، فرزالی، رحمت اله و لته  و بن ریزی نام برد.


[ چهارشنبه ۱۳۹۱/۰۵/۰۴ ] [ ۱۱:۱۳ قبل از ظهر ] [ مجتبی درویشی ]
.: Weblog Themes By Pichak :.

درباره وبلاگ

اگر من بنشینم، اگر تو بنشینی چه کسی برخیزد،
چه کسی آباد کند موموری را؟
این وب بیشتر در زمینه دامپزشکی هستش ولی میشه هم در مورد شهرمون نوشت.

شهر مورموری در 45 کیلو متری شهرستان آبدانان واقع شده و دارای آب وهوای گرمسیری می باشد. با وجود مشکلات فراوان در سر راه شغل دامداری ولی با این وجود مردم به این شغل شریف میپردازند و همچنان مورموری به عنوان یکی از قطب های دامداری شهرستان محسوب می باشد. ادراه دامپزشکی مورموری با کمترین امکانات ولی با تمام وجود در خدمت دامداران عزیز می باشد.
دامپزشکی دانشی تجربی است که به شناخت، درمان و پیشگیری بیماریهای حیوانات اهلی و درمان سایر حیوانات می‌پردازد. در این رشته همچنین به بیماریهای مشترک انسان و دام پرداخته می‌شود.

از آن زمان که سعدی به تمسخر دامپزشکی و این حرفه در اشعار خویش پرداخت «مردکی را چشم درد خاست. پیش بیطار رفت که دواکن. بیطار از آنچه در چشم چارپای می کند در دیده او کشید و کور شد. حکومت به داور بردند، گفت: برو هیچ تاوان نیست. اگر این خر نبودی پیش بیطار نرفتی» تا به امروز این حرفه و شغل در نظر ایرانیان بسیار کم اهمیت و ناچیز نشان داده شده است. آنچه خاطر طیف کثیری از دامپزشکان را مکدر می‌سازد برخورد نادرست و رویه اشتباهی است که رسانه‌های فراگیری چون رادیو تلویزیون و جراید در برخورد با رشته دامپزشکی در پیش گرفته‌اند. شناسایی رشته دامپزشکی نیاز به تلاش جمعی دامپزشکان و دفاع از حقوق ازدست‌رفتهٔ آنان دارد. کدام قشر از جامعه را می‌توان یافت که این‌گونه مستوجب اجر باشد. این قشر با کمک به واحدهای دامپروری (اعم از مرغداری، گاوداری، آبزی پروری،زنبورداری و ...)نقش بسزایی در کمک به تولیدکنندگان و اقتصاد کشور ایفا می‌کند.
مشاهده جدول کامل ليگ برتر ايران
امکانات وب


آمار وبلاگ

  • کاربران آنلاین :

  • بازديدها :

آمــوزش وبــلاگ نویسی  • دانلود فیلم
  • دانلود نرم افزار
  • قالب وبلاگ
  • تعداد بازدیدکنندگان :
    تعداد افراد آنلاین :
    مرکز آموزش ایرانیان